Za sončno elektrarno za samooskrbo ne potrebujete gradbenega dovoljenja, saj zakonodaja definira kot napravo. Jo je pa potrebno postaviti na legalno postavljen objekt (na streho, fasado..) in jo priključiti na notranjo napeljavo objekta, katerega bo samooskrbovala z električno energijo.
Elektrarna za samooskrbo mora izpolnjevati tehnične zahteve, kot jih določa pravilnik, ki ureja tehnične zahteve za varno in pravilno delovanje naprave. Elektrarna mora zaradi preprečitve električnega udara v vsakem trenutku omogočati izklop iz distribucijskega omrežja. Hkrati pa mora zagotavljati, da je v napravi za samooskrbo v izključenem stanju zagotovljena mala napetost (ELV), ki je največ 50 V izmenične napetosti oziroma največ 120 V enosmerne napetosti. To pomeni, da se za te elektrarne lahko uporabljajo samo mikroinverterji ali pa inverterji v kombinaciji z optimizatorji.
Zaradi predpisanih zahtev, še bolj pa zaradi vaše lastne varnosti in zanesljivega delovanja vaše naprave vrsto let je pomembno, da izberete usposobljenega in izkušenega izvajalca. Sončna elektrarna je namreč naložba za 30 let.